Rendszereink választéka igazodik az épületek szerkezeteihez, így mindig a megfelelő szerelési mód választható.
Legyen az padló, fal vagy mennyezet, szerelési rendszereink a szerelés összes lépésére nyújtanak megoldást. Az alkalmazott kötéstechnikák garantálják a gyors és hatékony szerelést, rendszereinkre garanciát biztosítunk.
Az optimális működés érdekében tervezőink leméretezik a rendszert, így az garantáltan jól működik majd, ha az alapján épül meg.
Szabályozó rendszereink gondoskodnak arról, hogy a fűtő – hűtő felületek az előre megálmodott kényelemet és hatékonyságot biztosítsák.
A sugárzó fűtések komfortja nem mai találmány. Kezdetben erre inkább csak a padlót használták, de a fűtési rendszerek fejlődésével megjelent a fal és a mennyezet is, mint erre alkalmas felület. Felületfűtő és felülethűtő rendszereink ezen felületek használatára kínál megoldásokat.
A sugárzással leadott energiával kellemes hőérzet alakul ki. A hagyományos fűtési módokkal elért hőérzettel megegyező komfortérzet eléréséhez akár 2-3°C-al alacsonyabb helyiséghőmérséklet is elég felületfűtések esetén. Mivel az alacsonyabb hőmérséklet néhány százalék fűtési költség megtakarítással is jár, így a felületfűtéssel nem csak a komfortérzetet javítjuk hanem pénztárcánkat is kíméljük. Az alacsony előremenő közeghőmérséklet hőszivattyúval vagy kondenzációs kazánnal is előállítható (ezek hatásfoka alacsonyabb előremenő hőmérséklet esetén kedvezőbb). A kevesebb energia ráfordítás - nem mellesleg - kisebb környezetterheléssel is jár, ami napjainkban szintén nagyon fontos szempont. Meg kell említeni a felületfűtések élettanilag kedvező hatását is. A felületfűtés esetében nincs a radiátoros fűtés konvekciója során keletkező gyenge légáram által felkevert por, és a levegő sem olyan „száraz”, mert a 2-3 fokkal alacsonyabb léghőmérséklethez kedvezőbb (magasabb) relatív páratartalom párosul. Ilyen fűtés esetén a radiátorok sem vesznek el helyet a térből (igaz, a szekrények és egyéb berendezési tárgyak helyét a felületfűtés tervezésekor is figyelembe kell venni).
Az épületen belüli kellemes hőérzet biztosítása a felhasználó számára egyszerű feladatnak tűnik. Megfelelő fűtési vagy hűtési teljesítményt kell leadni az adott helyiségben valamilyen módon. Az optimális fűtési/hűtési rendszer kiválasztásához nem elég kiszámolni az épület hőveszteségét/hőterhelését, ismerni kell az épület adottságait, az üzemeltetés körülményeit, a helyiség funkcióját, a kényelmi elvárásokat, a hőforrás típusát és a vonatkozó szabványokat, előírásokat. A hétköznapi felhasználó a léghőmérsékletet tekinti irányadó értéknek, amikor követelményt határoz meg a beépítendő fűtési / hűtési rendszerrel szemben.
Hőérzet
A felsorolásból is kitűnik, hogy egy érték vizsgálata nem ad megfelelő képet a várható komfortérzetről.
A hőleadó felületek teljesítmény leadása két részből tevődik össze:
Attól függően melyik részaránya a nagyobb a leadható összteljesítményből a fűtési rendszereket is ugyanezen két fő csoportba oszthatjuk.
Konvekciós hőleadás
A konvekció a levegő áramlásával megvalósuló hőterjedés. Természetes úton a légrétegek hőmérséklet-különbségének hatására kialakuló cirkulációval vagy mesterséges úton, ventilátorral létrehozott légárammal terjedő hő.
A konvekció elvén működő hőleadó berendezések:
Ezek jellemzője, hogy a kicsi, kompakt méretük miatt magasabb fűtőközeg-hőmérséklettel dolgoznak. A levegő folyamatos áramlása miatt kellemetlennek érezhetjük a huzatot, levegő által szállított port és esetleg a berendezés által keltett zajt. Korszerű, alacsony hőmérsékletű fűtőközeggel dolgozó hőforrásokkal (pl. hőszivattyú, kondenzációs gázkazán) csak bizonyos feltételek mellett párosíthatóak.
Sugárzásos hőleadás
A sugárzó hő elektromágneses hullámjelenség, a hőterjedéshez nincs szükség közvetítő közegre, mint pl. a levegő. Előnye, hogy a felületek közötti hőátadás közvetlenül, a hő a hullámok elnyelődésének helyén, a felületen keletkezik. Ez a konvekcióhoz képest jobb hőérzettel párosul, így azonos hőérzethez alacsonyabb léghőmérséklet is elegendő, ami néhány százalékos energiamegtakarítást tesz lehetővé. A sugárzó felület hőmérséklete szerint beszélhetünk magas-, és alacsony hőmérsékletű sugárzó fűtésről. Az előbbi megoldást általában ipari környezetben használják, míg az utóbbit elsősorban komfort (lakó-, iroda épületek, kórház, stb.) rendszerekhez.
Ide sorolhatók:
Száraz és nedves építési módok
Felületfűtési rendszereink kiépítéséhez használt építési technológia szerint lehet
Az előbbi rendszertípus kialakítása során kész, csöveket is tartalmazó panelek kerülnek felszerelésre, amelyeket az épület szerkezetére, vagy a helyiségben kialakított álmennyezeti vagy oldalfali profilokra kell rögzíteni csavarok segítségével. A beépítés során nincs szükség nedves építészeti technológiákra, mint például vakolás vagy betonozás.
Alkalmazási területek:
A nedves technológiás rendszer szerelése során a tekercsben helyszínre szállított csöveket rögzítő sín felhasználásával kell az épület szerkezetéhez rögzíteni, amit a nyomáspróba elvégzése után a technológiai előírásoknak megfelelően kell vakolattal, betonnal elfedni.
Alkalmazási területek:
Mérnök kollégáink készséggel állnak rendelkezésére!
Találja meg az Önnek legmegfelelőbb értékesítési helyet és partnert a Pipelife-nál!
Kollégáink a lehető leghamarabb felveszik Önnel a kapcsolatot.
Visszahívás